5 поширених типів стоматологічної хірургії

5 поширених типів стоматологічної хірургії

Багато разів, коли стоматолог згадує про стоматологічну хірургію, його пацієнти зустрічають цю інформацію із загальною панікою та страхом. Ідея полягає в тому, що стоматологічна хірургія є болючою і дорогою процедурою. Однак більшість пацієнтів не ознайомились з інформацією детальніше на сайті та не усвідомлюють, що стоматологічна хірургія є дуже поширеною і включає процедури, які вирішують захворювання, які мають і від яких страждають багато людей. Кожен пацієнт індивідуальний, і кожен випадок лікується відповідно. Здебільшого стоматологічна хірургія вважається амбулаторною процедурою, і пацієнти, як правило, можуть відновити нормальну діяльність протягом кількох днів.

5 поширених типів стоматологічної хірургії

Поширені види стоматологічної хірургії є такими:

  • маніпуляції з кореневим каналом;
  • зубна імплантація;
  • видалення зуба мудрості;
  • реконструкція;
  • косметична стоматологія.

1. Кореневий канал

Кореневі канали широко вважаються найпоширенішим видом стоматологічної хірургії. Мільйони зубів лікуються щороку, рятуючи багато зубів від видалення та позбавляючи від болю та чутливості. Кореневі канали, як правило, безболісні і неймовірно ефективні в лікуванні болю.

2. Зубні імплантати

Зубні імплантати змінили шлях розвитку стоматології за останні 25 років. Імплант – це заміна кореня або коренів зуба. Вони використовуються для кріплення коронок до щелепної кістки за допомогою титану та титанового сплаву. Ці метали використовуються, оскільки вони легкі та біосумісні, а це означає, що вони не відторгаються організмом. Зубні імплантати використовуються для заміни зубів через карієс, захворювання, рак порожнини рота або через ряд причин, таких як куріння або алкоголізм.

3. Видалення зуба мудрості

Видалення зуба мудрості – це видалення чотирьох дорослих зубів, розташованих у задньому нижньому і верхньому кутах рота. Це останні (треті) моляри, які з’являються зазвичай у віці від 17 до 25 років. Коли зуби мудрості не мають місця для зростання, вони можуть постраждати і викликати біль, інфекції порожнини рота або інші стоматологічні проблеми. Часто стоматологи рекомендують видалити зуб мудрості, навіть якщо уражені зуби не є проблемою, як профілактичний захід.

Видалення зуба мудрості є амбулаторною процедурою, яка займає кілька днів для повного відновлення. Процедура проводиться професійно тут шляхом видалення зубів мудрості через хірургічні розрізи та зашивання місця видалення, щоб допомогти загоєнню. Важливо дотримуватися вказівок лікаря щодо процесу загоєння, щоб уникнути надмірної кровотечі або утворення тромбів.

4. Реконструкція

Трапляються нещасні випадки, і коли є пошкодження обличчя через спортивні травми, падіння, інциденти, пов’язані з роботою, або будь-які травми обличчя, це може бути страшним і стресовим. Ось чому консультація хірурга є найкращим курсом дій – він може запропонувати рішення, завдяки яким ви будете виглядати якнайкраще в найкоротші терміни!

5. Косметична стоматологія

Косметична стоматологічна хірургія має багато різних форм. Як правило, косметична хірургія не є необхідною з медичної точки зору процедурою, але використовується для поліпшення обличчя або посмішки пацієнта. Косметичні процедури охоплюють незначні процедури, такі як відбілювання зубів, та інвестиції, як-от ортодонтія.