Коли потрібно звертатися до офтальмолога?

Коли потрібно звертатися до офтальмолога?

На відміну від стоматолога, офтальмолога не обов’язково відвідувати кожні 6 місяців. Для того, щоб ваші очі залишалися здоровими, а зір гострим, достатньо проводити комплексну перевірку зору раз на два роки. Якщо у вас є певні захворювання, такі як глаукома або діабет, вам потрібно буде проходити офтальмологічні огляди частіше. Вам також потрібно щорічно відвідувати офтальмологічну клініку https://www.visiobud.com/uk/konsultatsiya-oftalmologa-v-kiyevi/ якщо ви дійсно турбуєтеся про здоров’я ваших очей.

Однак існують деякі ознаки та симптоми, які вказують на необхідність негайного звернення до офтальмолога. У вас тільки одна пара очей, і деякі пошкодження можуть бути непоправними. Якщо ви помітили будь-яку з п’яти ознак, негайно запишіться на прийом до офтальмолога.

 

Проблеми з фокусуванням або раптова нечіткість зору

 

Якщо у вас є проблеми з фокусуванням, особливо якщо це стосується одного ока, зверніться до офтальмолога, щоб перевірити зір. Можливо, вам змінили рецепт або у вас пресбіопія, яка з’являється після 40 років. Також можливо, що відбувається щось інше, тому важливо виключити всі можливості.

 

Раптові порушення зору

 

Спалахи світла або перешкоди перед очима – все це є підставою для негайного візиту до офтальмолога. Якщо ви не можете потрапити на прийом до лікаря, зверніться до відділення невідкладної допомоги. Раптовий початок цих порушень може свідчити про відшарування сітківки, розрив сітківки або дірку в сітківці. Звернувшись до лікаря в перші 24 години, ви мінімізуєте ризик втрати зору.

 

Біль в очах, напруження очей або головний біль

 

Нечасті болі в очах, перенапруження або головні болі не є причиною для занепокоєння, але періодичний дискомфорт – це причина для занепокоєння. Цілком можливо, що у вас може бути очна інфекція або зміна зору. Перевіривши очі, ви виключите ці можливості та усунете основну причину дискомфорту.

 

Раптова чутливість до світла

 

Якщо ви помітили, що ваші очі стали дуже чутливими до світла, рекомендується відвідати офтальмолога. Раптова чутливість може свідчити про запалення або подразнення очей, що може бути передвісником очних захворювань. Тим часом, переконайтеся, що ви дбайливо ставитеся до своїх очей, носячи відповідні сонцезахисні окуляри.

 

Сухі, червоні, сверблячі очі

 

Сухість та почервоніння очей може означати синдром сухого ока, який можна діагностувати та вилікувати. Також можливо, що винна алергія. Ваш офтальмолог може порекомендувати приймати антигістамінні препарати, але також можливо, що вам допоможуть очні краплі, які діють більш локально. Крім того, чим менше ви трете, тим менше шансів на інфекцію.

Офтальмологічні огляди є важливою частиною збереження здоров’я. Вони навіть можуть виявити те, що не може виявити загальний медичний огляд. Якщо ви помітили будь-які з перерахованих вище ознак, негайно запишіться на прийом до офтальмолога.