Основні переваги ультразвукової діагностики

Основні переваги ультразвукової діагностики

Багато людей часто думають про вагітних жінок, коли чують слово “ультразвук”. Однак, незважаючи на те, що одним з найпоширеніших застосувань ультразвукового сканування є візуалізація плоду, останнім часом цей діагностичний інструмент застосовується в найрізноманітніших випадках використання. Сьогодні пройти ультразвукову діагностику в медичному центрі Medivit можна для сканування багатьох органів.

Діагностичний ультразвуковий апарат може запропонувати цінну інформацію про найкраще лікування або медичні процедури для ефективного вирішення різних проблем зі здоров’ям, що робить його незамінним інструментом.

 

Що представляє собою ультразвукова діагностика?

 

Апарат УЗД використовує звукові хвилі для створення зображення діяльності, яка відбувається в організмі людини. Датчик використовується для випромінювання високочастотного звуку, який часто знаходиться поза межами людського слуху. Звукові відлуння потім записуються, коли ультразвукові хвилі відбиваються назад.

За допомогою цих даних, що відображаються на екрані комп’ютера в режимі реального часу, можна визначити розмір, консистенцію і форму м’яких тканин і органів всередині тіла. Найчастіше проводиться УЗД внутрішніх органів, таких як щитовидна залоза або органів черевної порожнини.

 

Які переваги використання УЗД?

 

Ультразвукове дослідження пропонує численні переваги, саме тому воно стало одним з найефективніших інструментів для діагностики різних станів здоров’я і подальшого їх лікування.

Нижче наведені деякі з основних переваг та причини її поширеності.

 

Безпека

 

  • Відсутність іонізуючого випромінювання: Основна перевага ультразвукової візуалізації полягає в тому, що вона використовує ультразвукові звукові хвилі для створення зображень.
  • Ультразвукові методи відрізняються від інших процедур візуалізації тим, що не використовують радіацію. Як наслідок, уникається будь-яка несприятлива реакція пацієнта, яка зазвичай викликається променевим впливом.
  • Інші тести на візуалізацію часто потребують речовин, відомих як контрастні речовини. Ці контрастні речовини допомагають підкреслити певні ділянки тіла з проблемами під час діагностичної візуалізації. Пацієнтам зазвичай вводять контрастні речовини у вигляді пероральних препаратів або ін’єкцій у кровоносні шляхи.
  • У багатьох людей виникають алергічні реакції на ці речовини. Аналогічні контрастні речовини для ультразвукової візуалізації в більшості випадків не потрібні, що забезпечує безпеку пацієнта.

 

Неінвазивний підхід

 

  • Ультразвукові дослідження, навіть такі як УЗД судин, не вимагають інвазивних процедур.
  • Фахівцям потрібно лише розмістити відповідні акустичні датчики в безпосередньому контакті зі шкірою над конкретними ділянками, які потребують візуалізації.
  • Наприклад, щоб перевірити щитовидну залозу пацієнта, датчик розміщується на шиї пацієнта. У вагітних жінок він розміщується на животі.

 

Безболісність

 

  • Діагностичні ультразвукові методи, як правило, безболісні. Адже вони не потребують ін’єкцій, розрізів чи голок. Як наслідок, пацієнти уникають післяопераційного хронічного болю або операційних ускладнень.
  • Наприклад, просто помістивши датчик УЗД апарата на живіт вагітної жінки, можна отримати чітке зображення її майбутньої дитини. Дуже легко і безболісно. Це робить ультразвукове дослідження придатним для різних застосувань.

 

Висновок

 

УЗД використовує високочастотні звукові хвилі для отримання зображень тіла. Завдяки своїм численним перевагам, ультразвукові зображення використовуються в широкому спектрі застосувань. Воно також може виявити пошкодження вен і показати потік крові в кровоносних судинах. Не маючи відомих ризиків, переваги ультразвукового дослідження гарантують, що медичні працівники можуть легко рекомендувати його, якщо воно доступне. Ультрасонографія також зручна, проста у виконанні і може бути легко вписана в щільний графік.