Переваги регулярних оглядів у стоматолога

Переваги регулярних оглядів у стоматолога

Звіт за 2010 рік, опублікований Міністерством охорони здоров’я Канади, показав, що 75 відсотків канадців відвідують свого стоматолога щорічно, а 86 відсотків — принаймні раз на два роки. Але як часто потрібно відвідувати свого стоматолога? Одного разу на рік може бути недостатньо.

Загальна рекомендація полягає в тому, що стоматолог Київ повинен зустрічатися з вами принаймні двічі на рік. Деяким людям, які входять до групи ризику щодо певних станів, може знадобитися частіше відвідувати стоматолога.

Давайте розглянемо деякі причини важливості регулярних оглядів у стоматолога.

 

Запобігання карієсу

 

За даними Канадської асоціації стоматологів, карієс (який включає всі стадії карієсу) є найпоширенішим хронічним захворюванням у світі. Цей стан, якому можна запобігти, становить серйозну проблему для охорони здоров’я.

Ви можете відчувати, що вам не потрібно часто відвідувати свого стоматолога, оскільки ви чудово доглядаєте за своїми зубами вдома. Незважаючи на це, ви можете мати карієс і не знати про це. Карієс може з’явитися будь-де на поверхні зуба. Хоча ви можете не помітити ці карієси, ваш стоматолог зможе їх виявити та вилікувати. Це знижує ваші шанси втратити зуби через карієс.

Інші проблеми, такі як пародонтит, також можуть спричинити втрату зубів. Пародонтит – це захворювання, при якому запалюються ділянки навколо зубів. Ця інфекція ясен може призвести до пошкодження м’яких тканин і кісток, які підтримують зуби. Коли хвороба досягає запущеної стадії, кістка більше не зможе утримувати зуби на місці.

Регулярне професійне чищення, яке проводиться в кабінеті вашого стоматолога, може допомогти запобігти карієсу, пародонтиту та іншим захворюванням.

 

Поліпшення загального стану здоров’я та самопочуття

 

Існує тісний зв’язок між здоров’ям ротової порожнини та загальним здоров’ям. Неправильний догляд за порожниною рота може призвести до серйозних захворювань. Нездоровий рот може значно збільшити ризик серцевих захворювань або інсульту, і навіть може спричинити проблеми з фертильністю або викидні та передчасні пологи у вже вагітних жінок. Це також може призвести до погіршення існуючих захворювань, таких як діабет.

За допомогою стоматолога покращення стану ротової порожнини допоможе вам вести здоровий спосіб життя.

 

Раннє визначення ризиків раку

 

Регулярне відвідування стоматолога підвищує ймовірність раннього виявлення раку порожнини рота. Є великі шанси на успішне лікування раку порожнини рота, якщо його виявити на ранніх стадіях. У міру прогресування стан стає все більш небезпечним для життя. Можливо, ви не зможете розпізнати ранні ознаки раку ротової порожнини, але ваш стоматолог може.

Ваш стоматолог також перевірить вашу шию, щелепу та лімфатичні вузли, що також може допомогти визначити ознаки інших видів раку та аномалій.