Вітаміни для підвищення імунітету: що споживати, щоб не хворіти?

Вітаміни для підвищення імунітету: що споживати, щоб не хворіти?

Чи правильна думка, що за допомогою вітамінів можна підсилити імунітет й захиститися від сезонних та інших хвороб? Чи достатньо корисних речовин отримує людина, яка правильно харчується? І які саме вітаміни потрібні для профілактики захворювань? Відповімо на всі ці запитання у статті.

Чи можуть вітаміни підсилити імунітет?

Вчені радять вживати замість терміну «підсилення» слово «підтримка». Адже «посилити» імунітет означає, що йому треба працювати не на 100%, а більше (що, звісно, неможливо). Тому людина, яка споживає вітаміни та не має шкідливих звичок, допомагає своїй захисній системі ефективно боротися з загрозами.

Але варто зрозуміти: це має бути системним явищем. Не думайте, що чотири мандаринки, які ви з’їли на новорічні свята, повністю забезпечать вас вітаміном С та захистять від застуди. Мова йде про збалансоване харчування, здоровий спосіб життя, достатню активність та, звичайно, приймання вітамінних комплексів. Є безліч вітамінів для імунітету, які можна купити в Києві. Тож знайти індивідуально підходящий набір корисних речовин досить легко.

Які саме вітаміни потрібні для захисту організму?

Згідно з результатами досліджень, проведених ще у 2007 році, вітаміни та мікроелементи підтримують імунітет людини на трьох рівнях:

  • покращують функціональність фізичних бар’єрів захисту: слизових оболонок та шкіри. Мова йде про вітаміни С та Е;
  • збільшують ефективність клітинного захисту від вірусів та шкідливих елементів, які пройшли зовнішні бар’єри (це вітаміни С, D, E, а також B6, B12);
  • сприяють утворенню антитіл — білків, які нейтралізують шкідливі утворення (С, D, E, B6, B12).

Як отримувати ці корисні речовини? Без сумніву, в першу чергу треба налагодити їх надходження з продуктів харчування. Щоденно людина має споживати не менше п’яти порцій фруктів та овочів. Загалом нормою вважається, якщо овочі та фрукти складають не менше третини раціону.

Проте будемо об’єктивними: це не завжди можливо. Тому ефективніше купити вітамінний комплекс для забезпечення організму всім необхідним. Наприклад, IMMUNE BOOST містить у складі вітаміни С, D3, а також цинк, селен та N-ацетилцистеїн, які дуже допомагають ослабленому організму та підтримують імунну систему у період вірусних сезонних захворювань.

Найголовніші вітаміни для імунітету: у чому вони містяться?

Розглянемо основні корисні елементи, здатні підтримувати організм у важкі вірусні періоди.

Вітамін А

Він підтримує нормальну роботу слизових оболонок, а також сприяє створенню лейкоцитів, які знищують бактерії у кровотоку. Вітамін А міститься у жирній рибі, яйцях, молоці, твердому сирі, а також гарбузі та моркві.

Вітамін В6

Він допомагає нормальному протіканню біохімічних реакцій: зокрема тих, що відповідають за утворення антитіл та білих кров’яних тілець. Шукати елемент треба у тунці та лососевій рибі, у нуті та горіхах.

Вітамін С

Більшість людей знає, що він є чи не найголовнішим для підтримки імунітету. Його важливість підкреслена ще й тим, що організм не може надовго затримувати цей елемент та не створює його самостійно. Тож постійно треба вживати його для покращення захисної функції, а також для прискорення виробітку колагену, швидкого заживлення ран, підтримки нормальної циркуляції лімфоцитів. Людині потрібно регулярно споживати капусту, апельсини, полуницю, смородину, болгарський перець. Проте для достатньої добової кількості частіше за все треба доповнювати раціон харчовими добавками з вітаміном С.

Вітамін Е

Це антиоксидант, який додатково ще й підвищує ефективність інших вітамінів: зокрема, А та К. Найкраще він працює у комбінації з вітаміном С. Щоб отримувати достатню кількість елемента, треба споживати авокадо, шпинат, горіхи, рибу та оливкову олію.

Вітамін D

Він забезпечує правильну роботу системи захисту організму на клітинному рівні та додатково має протизапальні властивості. Це настільки важливо, що нестача елементу підвищує ризики захворювання, навіть якщо інші вітаміни ви споживаєте достатньо.

Найкраще джерело вітаміну D — сонячне проміння. Харчові джерела (а це риба, сир, яйця, печінка) здатні забезпечити лише 20% від добової норми. Що робити, якщо ви не можете довго бувати на вулиці, або сонячна активність у вашому регіоні низька? Вихід — це лише споживання спеціальних біодобавок з достатньою кількістю вітаміну D у складі.

Наостанок варто сказати, що 80% імунних клітин знаходяться у травній системі людини. Тому дуже важливо налагодити її нормальну роботу, інакше споживання правильно підібраних продуктів та біодобавок не принесе максимальної користі.